سافت باکس زنبوری دار S&S 70x100 سافت باکس زنبوری دار S&S 70x100

معرفی اجمالی محصول

سافت باکس زنبوری دار S&S 70x100

   - ابعاد: 70X100cm

   - زنبوری:   دارد

   - دیفیوزر: دارد

 

نمایش بیشتر

سافت باکس چیست؟

عکاسان پرتره، صنعتی و تجاری به ارزش استفاده از سافت باکس در آتلیه عکاسی خود برای عکاسی حرفه ای کاملا آگاه هستند. یکی از مهمترین تجهیزات عکاسی سافت باکس می باشد که تاثیر بسزایی در کیفیت عکس ها دارد. انتشاردهنده های نور مانند فلاش های چتری (استودیویی) وLED  ها اگر به درسـتی در داخـل ســافت باکـس قــرار گــیــرند سایه های اضافی در عکس را کاهش می دهند. نزدیک شدن منابع نوری بوسیله سافت باکس به سوژه یا مدل عکاسی باعث می شود نور ملایم تر به نظر برسد مانند نوری که از پنجره تابیده می شود.

سافت باکس در اشکال مستطیل شکل، هشت ضلعی و مربع وجود دارد. سافت باکس از یک پارچه شفاف تشکیل شده است که بر روی یک پایه نور قرار گرفته و نور مورد نیاز عکاسی را از منبع اصلی نور انتشار می دهد. پارچه سافت باکس شامل رنگ های سفید یا نقره ای برای قسمت داخلی و رنگ مشکـی بــرای قــسمت بیرونـی سافــت باکــس می باشد که مانع از انعکاس نور به سایر قسمت ها در آتلیه عکاسی می شود. سافت باکس ابتدا نور عبوری از یک فلاش را در فضای بسته و داخلی خود جمع آوری می کند، سپس آن را از پارچه نیمه شفاف خود انتشار می دهد که باعث یکنواخت شدن نور تابیده شده بر سوژه عکاسی می شود.

 

به چه علت سافت باکس ها سایزهای متفاوت دارند؟

تنوع ابعاد در سافت باکس از سایز کوچک و پرتابل تا بزرگ ترین سایز را شامل میشود. علت بوجود آمدن انواع سایز در سافت باکس ها، "کیفیت نور" است. کوچکترین آن ها، بسیار ایده آل و قابل حمل برای عکاسی هستند. اگر چه حمل سایز کوچک سافت باکس آسانتر است ولی میزان نوری را که بر سوژه عکاسی می تاباند نسبت به سایر سایزهای آن کمتر می باشد اما به همان اندازه نقش بسزایی در عکاسی دارد. سایز های متوسط سافت باکس حجم کمتری از سایه ها و سایزهای بزرگ حجم سایه های بیشتری در عکس را تحت پوشش قرار می دهند. به علت متنوع بودن اشکال مختلف سافت باکس از آنها بیشتر در آتلیه عکاسی استفاده می شود.

معمولا گریدها با یک نوار چسب به قسمت جلوی سافت باکس متصل می شوند. این قطعات جانبی (گرید, دفیوزر) این امکان را برای عکاسان فراهم می کند که بتوانند کنترل بیشتری بر نورهای اضافی با کانون محدودتر که بوسیله سافت باکس روی سوژه مورد نظر ایجاد می شود, داشته باشند. سافت باکس های مربع شکل، نورهایی به شکل مربع ایجاد می کند به گونه ای که به نظر می رسد نورها از پنجره تابیده شده اند. سافت باکس های هشت ضلعی نورهای گرد ایجاد می کند و به نظر می آید که نور تابیده شده از یک منبع طبیعی نور مانند خورشید منتشر می شود.

 

برای این محصول دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *

محصولات مشابه