آموزش عکاسی در کنار دریا

آموزش عکاسی در کنار دریا
در روش نوردهی طولانی، شما در واقع با باز گذاشتن دریچه شاتر، زمان ثبت عکس را افزایش می دهید و به این ترتیب تمام حرکات آرام آب ها، ابرها، موجودات زنده و ... را ثبت می کنید.

از لحاظ فنی، نوردهی طولانی چیزی بیش از تنظیم هماهنگ شاتر، دیافراگم و ایزو نیست، اما برای گرفتن عکسی خوب لازم است که به نکات ظریف دیگری توجه کنید.

در ادامه با هنردوربین همراه شوید

عکاسی غروب و طلوع خورشید

عکاسی غروب و طلوع خورشید
ممکن است بخواهید از طلوع یا غروبی دل انگیز عکس بگیرید.
به یاد داشته باشید که هرکسی فشار دادن دکمه شاتر را بلد است، اما تفاوتی که بین عکاس آماتور و حرفه ای وجود دارد، رعایت کردن اصول و همچنین خلاقیت می باشد.

با هنردوربین همراه باشید تا از نکات ذکر شده توسط یک عکاس در زمینه عکاسی طلوع و غروب خورشید مطلع شوید.

آموزش عکاسی در باران

آموزش عکاسی در باران
اگر عکاسی حرفه ای و یا آماتور هستید تا به حال در زیر باران قصد عکاسی داشته اید؟ همانطور که می دانید به هنگام بارش باران محیط اطراف سوژه های زیادی را برای عکاسی در اختیار ما قرار می دهد. ولی آیا ارزش این را دارد که سلامت دوربین خود را به خطر اندازید؟ 
تصور کنید باران می بارد، همه چتر به دست در خیابان حرکت می کنند و شما می توانید با رعایت نکاتی که در ادامه با هم می خوانیم در زیر باران نیز عکاسی کنید و زیبایی های دنیای زیر باران را ثبت کنید.  این مطلب را به خوبی مطالعه کنید تا بتوانید در زیر باران بدون مشکلی عکاسی کنید.

نکاتی برای گرفتن عکس های جذاب از مناظر طبیعی

نکاتی برای گرفتن عکس های جذاب از مناظر طبیعی
چندین بار شده است که خواسته ایم از طبیعت عکاسی کنیم اما به اندازه عکس های دیگر، زیبا بنظر نیامده است.
عکاسی از طبیعت و مناظر طبیعی همچون سایر انواع عکاسی تکنیک های خاص خود را دارد. در این مبحث به نکات مهم و مورد نیاز عکاسی طبیعت می پردازیم تا بتوانید بهترین عکس ها را از طبیعت بگیرید.

با هنر دوربین همراه باشید.

اشتباهات رایج عکاسی در مسافرت

اشتباهات رایج عکاسی در مسافرت
سال‌هاست که عکاسی در سفر بسیاری را مجذوب خود کرده است. طوری که خیلی ها اصلا برای سفر رفتن به فکر خرید دوربین افتادند و در سفر انگیزه‌های عکاسی شان قوت گرفت.اما از خرید دوربین که گذشت و وقتی از جعبه درش آوردید و کمی با تنظیماتش بازی کردید، آن وقت قسمت سخت ماجرا شروع می‌شود. عکس‌های ابتدایی یا خراب می‌شوند و فوری پاکش می‌کنید و یا آن چیزی که می‌خواهید از آب در نمی‌آیند. پس از کمی درخواهید یافت که یک عکس خوب در سفر آن قدرها هم آسان نیست.