عکاسی از رعد و برق

عکاسی از رعد و برق
بهترین زمان برای ثبت مناظر زیبای رعد و برق، به هنگام وزش توفان های فصلی می باشد. بنابراین در این مقاله به زیر و بم نحوه عکاسی از این پدیده پرداخته ایم.

پدیده رعد و برق، بسیار خطرناکتر از آن چیزیست که بسیاری از افراد تصور کشمکش با آن را دارند وعکاسی از رعد و برق فارغ از لذتی که دارد همواره با دشواری هایی همراه است. پس بهتر است برای انجام یک عکاسی بی خطر و ایمن و در عین حال با کیفیت، این مقاله هنردوربین را تا انتها بخوانید؛ چرا که در پایان آن قادر خواهید بود پدیده رعد و برق را همانند یک عکاس حرفه ای شکار کنید!

رفع مشکل تاری عکس در شب

رفع مشکل تاری عکس در شب
عکاسی در شب خیلی دشوار تر از روز و در حضور نور است. حتی نور مصنوعی هم نمی تواند دقیقا جای نور طبیعی را پر کند و معمولا عکس هایی که در شب ثبت می شوند بی کیفیت یا تار هستند. 
اما به هر حال ساعات شب هم بخشی از زمان عمر ما هستند و لازم است عکس های پرتره ، مناظر طبیعی یا حتی تغییرات آسمان را با همین دوربین های حرفه ای در شب بگیریم. مشکلاتی که برای عکاسی در شب وجود دارند قابل حل هستند و تا حد زیادی می توان عکس های باکیفیت و واضحی را در تاریکی ثبت نمود. تنها کافی است با ترفند های کاربردی که در ادامه این آموزش هنردوربین می خوانید آشنا شوید.

آموزش عکاسی آسمان شب

آموزش عکاسی آسمان شب
عکاسی نجومی و آسمان شب یکی از شاخه های جذاب هنر عکاسی به شمار می آید. عکس های زیبا و مسحورکننده آسمان شب باعث شده تا هر روزه علاقه مندان بیشتری به این شاخه روی آورده و آنرا به عنوان یک سرگرمی یا فعالیت حرفه ای برگزینند. اگرچه گرفتن چنین عکس هایی آنقدرها هم مشکل نیست اما نیازمند صبر و حوصله فراوان، انتخاب مکان مناسب و تمرین زیاد است.
در ادامه به نکات عکاسی آسمان شب و برخی تکنیک های رایج در عکاسی نجومی خواهیم پرداخت. این نکات برگرفته از مقالات و نوشته های برخی از موفق ترین عکاسان جهان می باشد و به شما کمک خواهد نمود تا درک بسیار بهتری از ملزومات، مفاهیم و نکات کلیدی در این زمینه بدست آورید...