نکات کلیدی برای عکاسی از تئاتر

نکات کلیدی برای عکاسی از تئاتر
مطمئنا اولین و مهمترین نکته برای اینکه یک عکاس تئاتر خوب باشیم عشق به هنر تئاتر وسینماست. بدیهیست که یک عکاس همیشه در سبکی که علاقه بیشتری به آن دارد موفق تر خواهد بود و بنظر من هیچکس نمیتواند در تمامی سبکهای عکاسی بهترین باشد.
اما از عشق و علاقه که بگذریم، عکاسی تئاتر سبکی از عکاسیست که برای پیشرفت در آن شما باید با عکاسی پرتره، عکاسی معماری، عکاسی مستند اجتماعی و حتی عکاسی ورزشی هم آشنا باشید.
با هنردوربین همراه شوید تا نکاتی در مورد نحوه ثبت عکس های زیبا و قابل استفاده از نمایش های صحنه ای فراگیرید...

چگونه از چیدمان (معماری) داخل خانه عکاسی کنیم؟

چگونه از چیدمان (معماری) داخل خانه عکاسی کنیم؟
عکاسی فضای داخلی یک سبک عکاسی عالی است که باید در آن مهارت داشته باشید، چون بسیاری از شرکت ها، آژانس های املاک و مستغلات و نشریات همیشه به عکس های فضای داخلی خوب نیاز دارند. بنابراین یک مطلب با مجموعه نکات مفید به آن اختصاص داده ایم و از شما عزیزان دعوت می کنیم در ادامه مطلب با هنردوربین همراه شوید.
هدف این آموزش هنردوربین، عکاسی معماری از فضاهای داخلی است، نه عکاسی عمومی (کلی) از داخل خانه.
این مقاله را بخوانید و لحظاتی با ما همراه باشید!

آموزش عکاسی در کنار دریا

آموزش عکاسی در کنار دریا
در روش نوردهی طولانی، شما در واقع با باز گذاشتن دریچه شاتر، زمان ثبت عکس را افزایش می دهید و به این ترتیب تمام حرکات آرام آب ها، ابرها، موجودات زنده و ... را ثبت می کنید.

از لحاظ فنی، نوردهی طولانی چیزی بیش از تنظیم هماهنگ شاتر، دیافراگم و ایزو نیست، اما برای گرفتن عکسی خوب لازم است که به نکات ظریف دیگری توجه کنید.

در ادامه با هنردوربین همراه شوید

نکاتی مهم در عکاسی از انعکاس گودال های آب

نکاتی مهم در عکاسی از انعکاس گودال های آب
بهار فصل زیبایی هاست. این فصل زیبا با باران های گاه و بی گاهش، گودال ها را پُر کرده و آب های جمع شده بر سطح زمین فرصت های زیبایی را برای ثبت انعکاس مناظر و سوژه های مختلف بوجود می آورند. معمولا عکاسان از این صحنه ها به خوبی استفاده می کنند.  از بازتاب آسمان و ابر ها بر سطح آب و تقارن زیبایی که ایجاد می کنند گرفته تا نور دلنشین چراغ های مناظر شهری در شب، همه به اضافه کردن حس و حال سورئال به تصویر های شما کمک می کنند. شما حتی در صورت نیاز قادرید سطح گودی را برای هدف عکاسی خود با یک بطری آب پُر نمایید. در این مطلب هنردوربین، 5 نکته برای عکاسی از گودال های آب و چند نمونه تصویر برای الهام شما علاقه مندان آورده شده است.

عکاسی از ویترین و تابلوی فروشگاه ها

عکاسی از ویترین و تابلوی فروشگاه ها
موضوع مطلب امروز هنردوربین، عکاسی از ویترین و تابلوی مغازه هاست. اندکی وقت به گشت و گذار در شهر خود اختصاص دهید و عکس هایی زیبا از تابلو و ویترین مغازه ها بگیرید. 
ما برای پیدا کردن فروشگاه هایی که نمای جذاب داشته باشند کمی وقت گذاشتیم ولی الان می خواهیم چشمان شما را به کمی بالاتر، جایی که تابلوی فروشگاه ها قرار دارد، و همین طور به ویترین ها معطوف کنیم. 
عکاسی از ویترین  مغازه ها در صورت رعایت اصول، بسیار منظم و زیبا بنظر خواهند آمد. در ادامه با هنردوربین همراه شوید تا این نکات را فرا بگیرید.