پیشنهادهایی برای عکاسی بهتر از چای و قهوه

پیشنهادهایی برای عکاسی بهتر از چای و قهوه
کاربران شبکه‌های اجتماعی در تمام دنیا روزانه با عکس‌های زیادی مواجه می‌شوند که کافه‌نشین‌ها از قهوه‌ها و چای‌هایی که می‌نوشند ثبت می کنند. هرکدام از زاویه‌ای و احتمالا با داستانی که یا در شرح عکس‌ها نوشته شده، یا مانده در ذهن عکاس برای یادآوری خاطره‌ای شخصی. بسیاری از کافه‌نشین‌ها با فنجان‌هایی که روی میزشان قرار می‌گیرد رابطه‌ی ذهنی دارند و شاید همین‌هاست که آدم‌ها را قبل از نوشیدن قهوه یا چای، می‌برد پشت دوربین تا تصویری ثبت کنند از فنجانی که جلوی رویشان گذاشته شده. 
با هنردوربین همراه شوید تا نحوه گرفتن عکس خوب از فنجان های قهوه را یاد بگیرید.

عکاسی از دود

عکاسی از دود
شب، بهترین زمان برای عکاسی از دود شب هنگام است چرا که در این زمان، نور محیط در کمترین میزان خود قرار دارد.
برای عکاسی از دود، باید پشت زمینه تاریک بماند و فقط خود دود روشن شود. اما چگونه؟!
مطلب زیر را بخوانید تا بدانید که برای عکاسی از دود به چه چیز هایی نیاز دارید و همچنین روش صحیح عکاسی از دود را فرابگیرید تا عکس هایی ناب و هنری ثبت کنید.

با هنردوربین همراه شوید.

ترفند عکاسی از اجسام معلق در هوا

ترفند عکاسی از اجسام معلق در هوا
برای عکاسی از اجسام معلق در فضا همچون غذاها، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. برای مثال می توانید با تکان لحظه ای پاکت چیپس و سرعت شاتر بالا، چنین عکس هایی را ثبت کنید اما هیچگاه نخواهید توانست عکس های منظم و برنامه ریزی شده ای بگیرید.

گاهی داستانی مفصل پشت تکه های غذای معلق در فضا وجود دارند.
با هنردوربین همراه شوید تا از پشت صحنه چنین عکس ها باخبر شوید و خود نیز بتوانید عکس غذای معلق در هوا را بگیرید.

شش اشتباه رایج در عکاسی از طبیعت بیجان که باید از آنها اجتناب کنید

شش اشتباه رایج در عکاسی از طبیعت بیجان که باید از آنها اجتناب کنید
عکاسی از اجسام بی جان یک تجربه ی عکاسی منحصر به فرد است. ساکن بودن سوژه، به شما زمان کافی می دهد تا با تمام کنترل های خلاقانه دوربین تان بازی کنید و آنقدر عکس بگیرید تا به عکس دلخواهتان برسید.
عکاسی از اجسام بی جان آسان به نظر می رسد، اما دمیدن زندگی به این سوژه های بی حرکت نیازمند خلاقیت بالا و به طور حتم تمرین زیاد است. 
در ادامه با هنردوربین همراه باشید و چند اشتباه رایج در این سبک عکاسی و راه های اجتناب از آنها را بیاموزید.

نکاتی درباره عکاسی از طبیعت بی جان که هر عکاسی باید بداند

نکاتی درباره عکاسی از طبیعت بی جان که هر عکاسی باید بداند
حتما تا به حال عکس‌های فوق‌العاده را در مجله‌ها و بروشورها دیده‌اید، از یک بستنی یا چندعدد گیلاس که بسیار خوشمزه به نظر می‌رسد که می‌خواهیم آنها را از عکس بیرون بیاوریم و بخوریم! 

بنابراین هنر عکاسی طبیعت بی‌جان است که آن تصویر را آنقدر زنده و پویا نشان می‌دهد. دراین  مطلب هنردوربین میخواهیم نگاهی کلی به مفهوم این سبک بیندازیم وراهکارهایی را بررسی کنیم که بتوان با آنها عکسهای خوبی از اشیاء بی جان ثبت کرد.
در ادامه مطلب با هنردوربین همراه شوید.