آموزش استفاده از وای فای دوربین های نیکون

آموزش استفاده از وای فای دوربین های نیکون
وای‌فای در دوربین‌های نیکون این امکان را فراهم می‌کند تا عکس‌های خود را بین دوربین و گوشی همراهتان به اشتراک بگذارید و پس از انتقال به دستگاه هوشمند خود، عکس مورد نظر خود را برای دوستانتان ایمیل کنید یا در سایت خودتان آپلود کنید. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب وای فای نیکون این است که نیازی نیست برای برقراری ارتباط بین دوربین و تلفن همراه خود از WiFi hotspot استفاده کنید، این بدان معنی است که می‌توانید با خیال راحت داخل یک جنگل عکس‌های خود را از دوربین به گوشی منتقل کنید و هیچ نیازی به یک مودم یا شبکه اینترنتی خارجی نیست.
با هنردوربین همراه شوید.

آموزش استفاده از وای فای دوربین های کانن

آموزش استفاده از وای فای دوربین های کانن
در چند سال اخیر شاهد ورود فناوری‌های مختلف اعم از بلوتوث، وای‌فای، NFC و … به بسیاری از دیوایس‌ها هستیم. به عبارتی دیگر وجود این فناوری‌ها در اکثر گجت‌ها و دیوایس‌هایی که خریداری می‌کنیم به یکی از ملزومات بدل شده است. با اینکه این دگرگونی را در صنعت تصویربرداری با سرعت کمتری شاهد هستیم، با این وجود کم نیستند دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری که به این فناوری‌های کاربردی مجهز گردیده‌اند. وجود فناوری وای‌فای در دوربین‌های عکاسی می‌تواند امکاناتی را برای کاربران فراهم آورد که بدون شک بسیاری از آن‌ها بدون بهره‌گیری از این تکنولوژی هرگز میسر نمی‌گردید. در این مطلب هنردوربین قصد داریم به یکی از کاربردهای وای‌فای در دوربین‌های کانن اشاره کنیم.

چگونگی برانگیختن احساسات در عکاسی

چگونگی برانگیختن احساسات در عکاسی
برای به تصویر درآوردن احساسات، نیازی نیست حتما به یک عکاس کاملا خبره و سرشناس بدل شوید. به زبان ساده تر، برانگیختن احساسات یعنی این که عکس های شما چیزی برای گفتن داشته باشند.
عکس ممکن است در مورد خنده، حرکت، غم، و یا تفکر باشد. عکس می تواند حس و حال را ثبت کند، و یا بیننده خود را به فکر فرو برد. عکس هایی که به سادگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند، یک احساس را به تصویر می کشند.
در ادامه این مقاله هنردوربین، سعی می کنیم به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه می توان در عکس های خود این احساس را بوجود آورد...

انتخاب فون مناسب جهت عکاسی

انتخاب فون مناسب جهت عکاسی
فونی که هنگام عکسبرداری انتخاب می شود، تاثیر بسزایی بر روی کیفیت و وضوح عکس خواهد داشت.

همچنین هنگامی که فون عکاسی (پرده بک گراند) را با دقت انتخاب می کنید، می توانید حالت و شخصیت سوژه عکاسی را به طور کامل در عکس به نمایش بگذارید.

با هنردوربین همراه باشید

بدست آوردن حداکثر بلور پس زمینه (بوکه)

بدست آوردن حداکثر بلور پس زمینه (بوکه)
در عکاسی، بوکه (Bokeh) نشان دهنده آن بخش از عکس است که از محدوده فوکوس خارج بوده و با تار بودن، سوژه را از پس زمینه جدا می‌کند. بوکه از لحاظ بصری باعث ایجاد جذابیت شده و توجه بیننده را به سوژه جلب می‌کند. این حالت عکس را از حالت مسطح خارج کرده و به آن عمق می‌بخشد.
برای خلق بوکه بیشتر علاوه بر تجهیزات و لنز های مخصوص، روش ها و تنظیماتی وجود دارند که باید رعایت گردند.
با هنردوربین همراه شوید تا راه‌هایی را که می‌تواند باعث شود شما حداکثر بوکه را در عکس ثبت کنید، با هم مرور کنیم.