نکات کلیدی برای عکاسی از تئاتر

نکات کلیدی برای عکاسی از تئاتر
مطمئنا اولین و مهمترین نکته برای اینکه یک عکاس تئاتر خوب باشیم عشق به هنر تئاتر وسینماست. بدیهیست که یک عکاس همیشه در سبکی که علاقه بیشتری به آن دارد موفق تر خواهد بود و بنظر من هیچکس نمیتواند در تمامی سبکهای عکاسی بهترین باشد.
اما از عشق و علاقه که بگذریم، عکاسی تئاتر سبکی از عکاسیست که برای پیشرفت در آن شما باید با عکاسی پرتره، عکاسی معماری، عکاسی مستند اجتماعی و حتی عکاسی ورزشی هم آشنا باشید.
با هنردوربین همراه شوید تا نکاتی در مورد نحوه ثبت عکس های زیبا و قابل استفاده از نمایش های صحنه ای فراگیرید...

تکنیک های عکاسی پرتره

تکنیک های عکاسی پرتره
پرتره از آغاز اختراع عکاسی تاکنون تغییرات فراوانی پیدا کرده است.

عکاسی پرتره یکی از سبک هایی است که خلاقیت زیادی می توان در آن به خرج داد.

اما عکاسی پرتره نیز اصول اولیه ای دارد که آنها را نیز باید در نظر داشته باشید.

با هنردوربین همراه شوید...

نکات عکاسی از کودکان

نکات عکاسی از کودکان
عکاسی از کودکان در عین سختی جالب هم هست. بچه‌ها به سرعت بزرگ می‌شوند و طبیعی است که بخواهید رشد آنها را ثبت کنید؛ اولین روز مدرسه تا اولین بازی ورزشی. با کمی تفکر بیشتر می‌توانید عکس‌های معمولی خانوادگی را به چیزی خاص و با ارزش تبدیل کنید. 
عکاسی از کودکان تکنیک ها و روش های خود را دارد. طبیعتا رعایت این روش ها عکس های شما را دوچندان زیبا خواهد نمود.

با هنردوربین همراه شوید تا این نکات را فرابگیرید.

عکاسی با فلاش اکسترنال

عکاسی با فلاش اکسترنال
با استفاده از فلاش اکسترنال می توانید هیجان بیشتری به پرتره های خود در محیط باز بدهید. 

فقط به دلیل اینکه فلاش ها طراحی شده اند که بر روی کفشک دوربین (Hotshoe – محل اتصال فلاش بالای دوربین) وصل شوند، لزوماً به این معنی نیست که بهترین جای آنها بالای دوربین است. در حقیقت استفاده از فلاش بر روی دوربین نتیجه ناامید کننده ای مانند استفاده از فلاش پاپ آپ دوربینتان خواهد داشت. مشکل استفاده از هر فلاشی بر روی دوربین این است که استفاده از فلاش هم زاویه با دوربین، به دلیل پُر کردن سایه ها، عکس را تخت و دو بعدی می کند.در مطلب امروز هنردوربین نکاتی برای عکاسی با فلاش اکسترنال برای شما عزیزان آماده کرده ایم.با ما همراه شوید.

آموزش عکاسی با فلاش روی دوربین

آموزش عکاسی با فلاش روی دوربین

فلاش وسیله‌ای است جهت نورپردازی صحنه‌های تاریک و کم نور و نقاطی که از شرایط نوری نامطلوبی برخوردارند. فلاش یک منبع نور کوچک قابل حمل است که می‌تواند نوری قوی برای یک چندم ثانیه از خود بیرون دهد. فلاش‌ها معمولاً از طریق باتری یک بار مصرف یا قابل شارژ تغذیه می‌شوند ولی بعضی از آنها را می‌توان از طریق یک آداپتور به برق شهر نیز وصل نمود.

فلاش‌ها در حالت کلی، دو نوع کاربر دارند؛ یک کاربرد آن افزایش نور محیط در زمانی که نور اصلی برای عکاسی کافی نیست یا شرایط عکاسی را سخت می‌کند، است و کاربرد دیگر آن، اصلاح نور محیط در زمانی که نور اصلی کافی است، ولی ترکیب خوبی به وجود نمی‌آورد است.
در ادامه مطلب با هنردوربین همراه شوید تا نحوه کار با فلاش روی دوربینتان را بطور کامل بیاموزید.