4 خرداد 1396 ساعت 17 و 06 دقیقه
انتخاب فون مناسب جهت عکاسی
انتخاب فون مناسب جهت عکاسی
فونی که هنگام عکسبرداری انتخاب می شود، تاثیر بسزایی بر روی کیفیت و وضوح عکس خواهد داشت.

همچنین هنگامی که فون عکاسی (پرده بک گراند) را با دقت انتخاب می کنید، می توانید حالت و شخصیت سوژه عکاسی را به طور کامل در عکس به نمایش بگذارید.

با هنردوربین همراه باشیدتاثیر فون(پرده) عکاسی در کیفیت تصاویر

یکی از چالش های مهم عکاسان انتخاب فون مناسب برای عکسبرداری می باشد. فون های استاندارد با تنوعی از رنگ ها برای افزایش دید عکاسان هنگام عکسبرداری مورد استفاده قرار می گیرند، همچنین فون عکاسی یکی از مهمترین لوازم عکاسی داخل یک آتلیه می باشد.انواع فون (پرده پشت زمینه) عکاسی

اگر در نظر دارید تا در آتلیه خود از فون های سنتی استفاده کنید، رایج ترین انواع آن به شرح زیر می باشد:
فون پارچه ای: این فون ها از رنگ های خالص تهیه شده اند و گزینه ایده آلی برای عکسبرداری پرتره می باشند، همچنین قابلیت شستشو و استفاده مجدد را نیز دارند، فون های مخملی و شطرنجی نیز جزئی از این خانواده می باشند.

فون کاغذی: این نوع از فون ها به صورت یک رول کاغذ و یکبار مصرف می باشند. در این نوع از فون های عکاسی امکان پیدا کردن انواع مختلف رنگ ها وجود دارد.

فون بوم نقاشی: عمدتا به دلیل وزن سنگین و جاگیر بودن آن ها، فقط در آتلیه های عکاسی مورد استفاده قرار می گیرند و به صورت سفارشی توسط نقاش طراحی می شود.

فون ها و نورها

فون ها و نورها مکمل هم هستند و هنگام عکسبرداری با هم مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده همزمان از این لوازم عکاسی بر روی رنگ پوست و موی سوژه تاثیر می گذارد و باعث می شود تا کیفیت عکس افزایش یابد.انتخاب صحیح رنگ فون عکاسی

یکی از مهمترین فاکتورها در عکاسی انتخاب رنگ مناسب فون می باشد، به همین دلیل باید مطمئن شوید که هنگام عکاسی رنگ فون باعث نمی شود تا تمرکز شما از سوژه عکاسی به سمت فون برود. هرگز فونی را انتخاب نکنید که افکار و توجه شما را از سوژه عکاسی دور می کند.
هنگامیکه شروع به عکس برداری از سوژه در مقابل فون می کنید باید اطمینان حاصل کنید که سوژه عکاسی خیلی به فون نزدیک نباشد تا کیفیت عکس را کاهش دهد.قوانین استفاده از فون عکاسی

انتخاب فون عکاسی سخت است، اما می توان آن را به یک کار آسان تبدیل کرد. هنگامیکه شما عکسبرداری را شروع می کنید با پیروی از قوانین زیر مطمئن خواهید شد که فون انتخابی با سوژه عکاسی همخوانی دارد و نتیجه آن عکس با کیفیت همراه با نورپردازی مناسب خواهد بود.
سطح فون را قبل از عکاسی بررسی و چنانچه گرد و غبار و یا چیزهایی به آن چسبیده است آن ها را جدا نمایید.

اگر هنگام عکسبرداری فون مورد استفاده باعث پرت شدن حواس شخص مدنظر برای عکاسی می شود، مکان آن شخص را تغییر دهید.
زوایای عکاسی خود را تغییر دهید تا تمرکز بر روی سوژه مورد نظر بیشتر شود.
هنگامیکه از این قوانین پیروی کردید، عکسبرداری شما با بهترین کیفیت انجام خواهد شد ولی تعداد زیادی از عکاسان به فون عکاسی خود توجه نمی کنند و همین امر باعث پشیمانی آنها بعد از چاپ عکس ها می شود.
 

 

شکی نیست که عوامل زیادی هنگام عکسبرداری با فون عکاسی در ایجاد تصویر مطلوب تاثیر بسزایی دارد که عوامل زیر از مهمترین عوامل می باشد:
- سوژه عکاسی
- نورپردازی

ترکیب هر یک از موارد بالا با فونی که انتخاب کرده اید باعث می شود تا کیفیت عکس ها بهتر شود. حتی در برخی موارد مجبور به استفاده از یک فرایند آزمون و خطا هستید تا بتوانید فونی را انتخاب کنید که نتیجه مناسبی را ارائه می دهد.


این مطلب آموزشی را چگونه یافتید؟ آیا اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید؟ نظرات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

محصولات مشابه

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *